Major Zeman

Skutečný případ STUDNA! + Úspěšná letní reklamní kampaň STUDNA 2023.

Vážení čtenáři ….

Čistá studna zajišťuje zdravou vodu pro vaše domácnosti, což má významný vliv na kvalitu života. Abychom dosáhli optimálního stavu studny, je nezbytné pravidelně provádět její čištění a údržbu. Někdy však nemusí být jasné, jak na to, a zde vstupuje do hry naše spolupráce s reklamní agenturou Great Business.eu.

Tato spolupráce nám umožnila šířit informace o důležitosti čisté studny na sociálních sítích, jako jsou Facebook a Instagram. Díky nápadu spojenému s postavou „starého Brůny“ ze seriálu Studna jsme oslovili širokou a různorodou cílovou skupinu, a to s velkým úspěchem. Naši letní reklamu vidělo cca 670 000 unikátních uživatelů, což je neskutečně působivý výsledek.

Rádi bychom touto cestou poděkovali reklamní agentuře Great Business.eu za jejich geniální nápad a úsilí, které věnovali naší reklamní kampani. Bez jejich pomoci bychom nemohli oslovit tolik lidí a upozornit na důležitost péče o studnu.

Děkujeme také vám, našim čtenářům, za vaši podporu a zájem o tuto problematiku. Vaše reakce na naši reklamu byly pro nás neocenitelné, a jsme rádi, že se angažujete v otázkách spojených s kvalitou vody ve studnách.

Pokud se také zajímáte o to, jak vyčistit studnu a udržovat ji v optimálním stavu, pokračujte v čtení našich článků a sledujte nás na sociálních sítích. Společně můžeme přispět k zajištění čisté a zdravé vody pro všechny.

S vděkem,

Tým Jak vyčistit studnu?

 

Virální post reklamní kampaně STUDNA 2023.
Starej „Brůna“ v naší virální reklamě.

 

Studna – filmová ves Hájice jsou Jinočany v okrese Praha-západ, hrobka vyvražděné rodiny Brůnových se natáčela na hřbitově v Praze na Zbraslavi. Rukojmí v Bella Vista – natáčelo se na Kubě, v údolí Viñales. Tajný armádní projekt.“

Po uzavření případu pracoval syn tři roky ve výzkumném ústavu v Moskvě. Po návratu ho jako jaderného fyzika a chemika přidělili na utajovanou armádní základnu v Orlických horách. Jeho dopisy i fotografie napovídají, že se jedná o Těchonín.

Tam se v té době údajně pracovalo na látkách a vakcínách zachraňujících život při nasazení chemických a bakteriologických zbraní. Celých 10 let strávil i s rodinou (v roce 1972 se mu narodil syn) fakticky v izolaci a utajení.

I když je dnes už mrtvý (zemřel v roce 2002 ve věku 73 let na záchvat mozkové mrtvice) a i když je po 46 letech trestný čin tzv. promlčen, je na místě položit si otázku: Není pachatelem dvojnásobné vraždy právě on? Vzhledem k rozměrům studny je i vysoce nepravděpodobné, aby se obě těla při pádu ve studni minula. Padající (otec) by jednoduše „zašpuntoval“ spodního (syna) a nedovolil mu vyplout. Syn by se nutně utopil. Popis zápasu ve studni, tak jak ho uvedl syn, je tedy téměř nemožný. Známý případ byl v roce 1968 velmi rychle (až nezvykle rychle) uzavřen. V roce 1980 podle něj vznikl jeden z dílů seriálu 30 případů majora Zemana. Znalecké zkoumání v roce 2014 ale ukázalo dost nepřesností ve vyšetřování. A verze, které nebyly vyvráceny.

Dům v plamenech. Když přijeli hasiči, objevili na poklopu studny stopy krve a uvnitř pak mrtvé tělo. Další ohořelá mrtvola se našla po uhašení požáru uvnitř domu. Bylo 13. února 1968. Místo činu: obec ve středních Čechách. Identifikace těl nebyla problém.

Utopený ve studni byl 57letý Stanislav, na levém zápěstí měl hlubokou řeznou ránu. Tělo v domě patřilo jeho o čtyři roky mladší manželce Marii. Neuhořela. Zemřela na zranění hlavy tupým předmětem. Pachatel zapálil dům a poškodil včelíny a všech 28 stromků v zahradě.

Důležitý svědek přežil:

Syna našli zraněného v nedaleké obci u strýce. Převezli ho do nemocnice a pak do psychiatrické léčebny, kde se pokusil o sebevraždu. Pro vyšetřovatele byl záhadou. Jeho výpovědi byly rozporuplné. Za pachatele nejdřív nepřímo označoval sousedy, se kterými měla rodina dlouholeté spory. Místní je totiž brali jako „náplavy“.

Syn tvrdil, že utekl poté, co ho pachatel hodil do studny. Jenže v dětství prodělal mozkovou obrnu a měl doživotně částečně ochrnutou ruku a nohu. Jak by mohl vylézt ze 7 m hluboké studny? Kriminalisté provedli experiment výlezu. Během něj se syn přiznal.

Vražda otce:

Přiznal, že otec měl deprese. Asi čtvrt roku před požárem totiž krádeže slepic a potyčky se sousedy vyvrcholily tím, že otec jednoho souseda bodl. Čekal ho soud. Rodinu prý podezříval, že ho nepodrží. Jeho stav se prý neustále zhoršoval, návštěvu lékaře odmítal. Až přišel ten den…

Otec matku ubil a začal odřezávat kůru ze stromů. Chtěl prý, aby po něm nezůstalo nic. Syna přiměl, aby se sám pořezal a skočil do studny. Toho ale studená voda probrala a začal šplhat nahoru. Otec skočil za ním, prali se a syn ho přemohl. Vyškrábal se nahoru a utekl. Jeho výpověď potvrdilo vyšetřování i otcův psychologický posudek. A protože byl otec po smrti, byl případ rychle uzavřen.

Major Zeman potvrzuje:

V lednu 1980 mělo premiéru filmové zpracování jako 26. případ majora Zemana (přečtěte si odchylky od reálného případu). Obecně bývá ze tří tzv. krizových dílů (Klauni, Štvanice, Studna) považován za nejméně politický. Je tomu tak ale doopravdy?

Seriál často využíval skutečných případů a zakrytím faktů sloužil propagandě (podobně viz případ Oběti strýčka Huberta). Podobně tady jedna z verzí vyšetřování tvrdila, že pachatelem (vrahem matky a možná i otce) mohl být syn. Tuhle verzi ale nikdo nevyvrátil. A nejspíš ji ani neprověřovali.

„Syn mohl být vydírán StB. Jako jaderný fyzik mohl dělat pro vojenský výzkum. Mohl dělat na vývoji supertajné zbraně,“ myslí si soudní znalec Jiří Straus. „Podle posudků byl amorální až psychopatický. S přehnanou touhou po sebeuplatnění, hysterickými rysy, kverulantními postoji a silnou citovou vazbou na otce.“

Byl to uznávaný vědec, ale žil na ubytovně. „Překládal z angličtiny i ruštiny a psal odborné knihy, které mu vydávali v SSSR. Měl nabídku pracovat v USA, ale po srpnu 1968 už cesta nebyla možná.“ Po 46 letech (v roce 2014) proto Straus k tomuto případu provedl nové zkoumání i znalecký experiment.

Experimenty s potápěči i PC simulace:

Ukázalo se, že je nepravděpodobné, aby byl syn shozen do studny jako první, až když lezl nahoru, skočil do studny otec. Podle počítačové simulace by došlo ke sražení syna dolů pod vodu a otec by ho velmi snadno utopil.

Tolik nám známe dostupné informace. Děkujeme všem za podporu a pomoc při realizaci naší virální reklamní kampaně „STUDNA 2023“

 

Tým Jak vyčistit studnu?

 

Sledujte nás i nadále na sociálních sítích:

Facebook  / Instagram  /  TikTok  děkujeme.

 

Zdroje :

  • https://dvojka.rozhlas.cz
  • https://cs.wikipedia.org
  • https://www.csfd.cz/

 

Přejít nahoru